• Kamieniczka ELM
  • Kamieniczka ELM
  • Kamieniczka ELM
  • Kamieniczka ELM
Kamieniczka ELM
ul. Droga Rybacka 55
84-104 Jastrzębia Góra
woj. pomorskie
Kamieniczka ELM
Kamieniczka ELM
Kamieniczka ELM
504 366 600Kamieniczka ELM   58 774 68 05
23 1140 2004 0000 3102 2516 4836

- Jastrzębia Góra, Kamieniczka ELM - Noclegi, pokoje, wypoczynek w Jastrzębiej Górze

Kamieniczka ELM-Jastrzębia Góra. Opis dojazdu samochodem.

Dojazd od strony Gdańska (około 70km)

Jedziemy obwodnicą trójmiejską w kierunku Gdyni - do końca, do skrzyżowania ze światłami. UWAGA! Około kilometr przed końcem obwodnicy, przed wiaduktem, jest ograniczenie prędkości do 70 km/h, a dalej potrafi stać policja. Po dojechaniu do świateł skręcamy w lewo, w kierunku Redy, Rumi i Szczecina). Na trasie do Redy (ok. 15 km) zwracamy szczególną uwagę na ograniczenie prędkości do 50 km/h (mimo kuszącej dwupasmowej drogi). W sezonie to ograniczenie nie ma większego znaczenia, bo droga i tak jest (z reguły) zakorkowana i 50 km/h nie da się osiągnąć. Mijamy Rumię oraz parę świateł i skrzyżowań i wjeżdżamy do Redy, gdzie tuż za kościołem, który stoi po prawej stronie szosy, skręcamy w prawo na Puck i Władysławowo.
Wyjeżdżamy z Redy, droga zaczyna iść lekko pod górę. Dojeżdżamy do bardzo ostrego zakrętu w prawo, a około 200m przed zakrętem rozpoczyna się odcinkowy pomiar prędkości (ok. 2km ograniczenia do 60 km/godz). Dojeżdżamy do Pucka i mijamy go. Po prawej stronie szosy będzie piękny widok na Zatokę Pucką.  W pewnym momencie, ok. 1 km za Puckiem, jest znak "Jastrzębia Góra w lewo". Jest to droga przez Gnieżdżewo, Łebcz (możliwe kontrole policyjne z radarem), Strzelno, Mieroszyno i Tupadły. Droga ta ma jedną bardzo dużą zaletę (szczególnie w sezonie) - omija Władysławowo i nie jesteśmy skazani na gigantyczny, czasami parokilometrowy, sezonowy korek. Zimą, przy znacznych opadach śniegu, jazda tą drogą jest dość ryzykowna, bo jest to droga lokalna i może być zaśnieżona.
Jeśli wybierzemy tę drogę, to jedziemy nią cały czas podziwiając, po drodze, elektrownie wiatrowe po lewej stronie, aż dojedziemy do Jastrzębiej Góry i wtedy, po znaku z nazwą miejscowości, skręcamy w pierwszą ulicę w prawo. To jest właśnie ulica Droga Rybacka. Je­dziemy tą ulicą ok. 600 m. Przedostatni budynek po lewej stronie to KAMIENICZKA ELM!
Jeśli wybierzemy drogę przez Władysławowo (polecam tę drogę zwłaszcza zimą, bo jest to droga krajowa pierwszej kolejności odśnieżania) to jedziemy nią cały czas, aż do Władysławowa (ok. 8 km za Puckiem) (UWAGA! Około 3 km za Puckiem jest rondo i należy zwrócić uwagę, aby nie zjechać na nim na Jastrzębią Górę, bo dojedziemy do drogi opisanej powyżej). We Władysławowie droga kończy się niewielkim rondem, na którym skręcamy w lewo na Karwię i Jastrzębią Górę (w prawo droga prowadzi na Hel). Jedziemy główną drogą. UWAGA! Tuż za Władysławowem, w miejscowości Chłapowo może stać patrol policyjny z radarem. Jedziemy prosto dalsze 7 km, po drodze mijamy Rozewie i wjeżdżamy do Jastrzębiej Góry. Od znaku "Jastrzębia Góra" przejeżdżamy około 2 km. Dojeżdżamy do skrzyżowania przy zejściu na plażę o numerze 23. Na rogu (po lewej stronie drogi) stoi zielony hotel (po prawej stronie - las i zejście na plażę) - skręcamy w lewo (przed hotelem) - w Drogę Rybacką. Przejeżdżamy niecałe 50 metrów - drugi budynek po prawej stronie to KAMIENICZKA ELM!

Dojazd od strony Wejherowa (Słupska, Koszalina, Szczecina)

UWAGA! W Wejherowie jest cały czas ograniczenie prędkości do 50 km/h i stoi fotoradar.
Jedziemy w kierunku Gdyni i dojeżdżamy do Redy. Przed wiaduktem kolejowym zmieniamy pas na lewy, bo później trudno to zrobić. Przejeżdżamy pod wiaduktem. Po prawej stronie mamy stację benzynową, a nieco dalej skrzyżowanie ze światłami (przed kościołem, który jest po lewej stronie). Na tym skrzyżowaniu skręcamy w lewo na Puck i Władysławowo i jedziemy dalej wg opisu powyżej. Jest nieco krótsza droga, przez Krokową, ale jest dość skomplikowana i jeśli ktoś jej nie zna, lepiej nią nie jechać.
Jastrzębia Góra - widok z klifu
Jastrzębia Góra
Droga spacerowa wzdłuż klifu
Jastrzębia Góra