• Kamieniczka ELM
  • Kamieniczka ELM
  • Kamieniczka ELM
  • Kamieniczka ELM
  • Kamieniczka ELM
Kamieniczka ELM
ul. Droga Rybacka 55
84-104 Jastrzębia Góra
woj. pomorskie
Kamieniczka ELM
Kamieniczka ELM
Kamieniczka ELM
504 366 600
23 1140 2004 0000 3102 2516 4836
Kamieniczka ELM

- Jastrzębia Góra, Kamieniczka ELM - Pokoje gościnne, noclegi, wczasy, wypoczynek w Jastrzębiej Górze -

Kamieniczka ELM-Jastrzębia Góra. Opis dojazdu samochodem.

Dojazd od strony Gdańska (około 70km)

Jedziemy obwodnicą trójmiejską w kierunku Gdyni - do końca, do skrzyżowania ze światłami. UWAGA! Około kilometr przed końcem obwodnicy, przed wiaduktem, jest ograniczenie prędkości do 70 km/h, a dalej potrafi stać policja. Po dojechaniu do świateł skręcamy w lewo, w kierunku Redy, Rumi i Szczecina). Na trasie do Redy (ok. 15 km) zwracamy szczególną uwagę na ograniczenie prędkości do 50 km/h (mimo kuszącej dwupasmowej drogi). W sezonie to ograniczenie nie ma większego znaczenia, bo droga i tak jest (z reguły) zakorkowana i 50 km/h nie da się osiągnąć. Mijamy Rumię oraz parę świateł i skrzyżowań i wjeżdżamy do Redy, gdzie tuż za kościołem, który stoi po prawej stronie szosy, skręcamy w prawo na Puck i Władysławowo.
Wyjeżdżamy z Redy, droga zaczyna iść lekko pod górę. Dojeżdżamy do bardzo ostrego zakrętu w prawo, a około 200m przed zakrętem rozpoczyna się odcinkowy pomiar prędkości (ok. 2km ograniczenia do 60 km/godz). Dojeżdżamy do Pucka i mijamy go. Po prawej stronie szosy będzie piękny widok na Zatokę Pucką.  W pewnym momencie, ok. 1 km za Puckiem, jest znak "Jastrzębia Góra w lewo". Jest to droga przez Gnieżdżewo, Łebcz (możliwe kontrole policyjne z radarem), Strzelno, Mieroszyno i Tupadły. Droga ta ma jedną bardzo dużą zaletę (szczególnie w sezonie) - omija Władysławowo i nie jesteśmy skazani na gigantyczny, czasami parokilometrowy, sezonowy korek. Zimą, przy znacznych opadach śniegu, jazda tą drogą jest dość ryzykowna, bo jest to droga lokalna i może być zaśnieżona.
Jeśli wybierzemy tę drogę, to jedziemy nią cały czas podziwiając, po drodze, elektrownie wiatrowe po lewej stronie, aż dojedziemy do Jastrzębiej Góry i wtedy, po znaku z nazwą miejscowości, skręcamy w pierwszą ulicę w prawo. To jest właśnie ulica Droga Rybacka. Je­dziemy tą ulicą ok. 600 m. Przedostatni budynek po lewej stronie to KAMIENICZKA ELM!
Jeśli wybierzemy drogę przez Władysławowo, to jedziemy nią cały czas, aż do Władysławowa (ok. 8 km za Puckiem) (UWAGA! Około 3 km za Puckiem jest rondo i należy zwrócić uwagę, aby nie zjechać na nim na Jastrzębią Górę, bo dojedziemy do drogi opisanej powyżej). We Władysławowie droga kończy się niewielkim rondem, na którym skręcamy w lewo na Karwię i Jastrzębią Górę (w prawo droga prowadzi na Hel). Jedziemy główną drogą. UWAGA! Tuż za Władysławowem, w miejscowości Chłapowo może stać patrol policyjny z radarem. Jedziemy prosto dalsze 7 km, po drodze mijamy Rozewie i wjeżdżamy do Jastrzębiej Góry. Od znaku "Jastrzębia Góra" przejeżdżamy około 2 km. Dojeżdżamy do skrzyżowania przy zejściu na plażę o numerze 23. Na rogu (po lewej stronie drogi) stoi zielony hotel (po prawej stronie - las i zejście na plażę) - skręcamy w lewo (przed hotelem) - w Drogę Rybacką. Przejeżdżamy niecałe 50 metrów - drugi budynek po prawej stronie to KAMIENICZKA ELM!

Dojazd od strony Wejherowa (Słupska, Koszalina, Szczecina)

UWAGA! W Wejherowie jest cały czas ograniczenie prędkości do 50 km/h i stoi fotoradar.
Jedziemy w kierunku Gdyni i dojeżdżamy do Redy. Przed wiaduktem kolejowym zmieniamy pas na lewy, bo później trudno to zrobić. Przejeżdżamy pod wiaduktem. Po prawej stronie mamy stację benzynową, a nieco dalej skrzyżowanie ze światłami (przed kościołem, który jest po lewej stronie). Na tym skrzyżowaniu skręcamy w lewo na Puck i Władysławowo i jedziemy dalej wg opisu powyżej. Jest nieco krótsza droga, przez Krokową, ale jest dość skomplikowana i jeśli ktoś jej nie zna, lepiej nią nie jechać.
Jastrzębia Góra - widok z klifu
Jastrzębia Góra
Droga spacerowa wzdłuż klifu
Jastrzębia Góra
Wakacje, wczasy, wypoczynek-Jastrzębia Góra-pensjonat nad morzem, kwatery, pokoje nad morzem, pensjonaty, noclegi w Jastrzębiej Górze.
Zapraszamy nad morze przez cały rok.