• Kamieniczka ELM
  • Kamieniczka ELM
  • Kamieniczka ELM
  • Kamieniczka ELM
  • Kamieniczka ELM
Kamieniczka ELM
ul. Droga Rybacka 55
84-104 Jastrzębia Góra
woj. pomorskie
Kamieniczka ELM
Kamieniczka ELM
Kamieniczka ELM
elm@onet.pl
504 366 600
23 1140 2004 0000 3102 2516 4836
Kamieniczka ELM

- Kamieniczka ELM - pokoje gościnne, wczasy, wakacje, wypoczynek nad morzem.

Kamieniczka ELM - Jastrzębia Góra. Dojazd.

Samochodem od strony Gdańska (około 70km)

Jedziemy obwodnicą trójmiejską w kierunku Gdyni - do końca, do skrzyżowania ze światłami.

Po dojechaniu do świateł skręcamy na nich w lewo, w kierunku Redy, Rumi i Szczecina. Na trasie do Redy (ok. 15 km) cały czas jest ograniczenie prędkości do 50 km/godz. Droga ta w sezonie jest z reguły zakorkowana i dojazd do Redy może trochę potrwać.

W Redzie, tuż za kościołem stojącym przy samej szosie trzeba skręcić w prawo na Puck i Władysławowo. Po przejechaniu przez Redę, około 150 m przed ostrym zakrętem w lesie, w prawo rozpoczyna się odcinkowy pomiar prędkości (ok. 1,5 km ograniczenia do 60 km/godz). Jadąc dalej tą szosą mijamy Puck. Za Puckiem, za przejazdem kolejowym, po prawej stronie szosy jest punkt widokowy na Zatokę Pucką i Półwysep Helski, a około 300 m dalej zjazd w lewo (przez kolejny przejazd kolejowy) na Jastrzębią Górę. Warto pojechać tą drogą, bo omija Władysławowo i gigantyczne korki, w sezonie wielokilometrowe, które tworzą się przed Władysławowem przez jadących na Półwysep Helski. Droga ta prowadzi przez Gnieżdżewo, Łebcz, Strzelno, Mieroszyno i Tupadły. Po skręcie trzeba szczególnie uważać w pierwszej miejscowości - Gnieżdżewie, bo tam jest następny skręt na Jastrzębią Górę, który można dość łatwo przeoczyć. Dalej jedziemy cały czas tą samą drogą, aż dojedziemy do Jastrzębiej Góry i wtedy, po znaku z nazwą miejscowości, skręcamy w pierwszą ulicę w prawo. To jest ulica Droga Rybacka. Jedziemy tą ulicą około 600 m. Przedostatni budynek po lewej stronie to numer 55 - KAMIENICZKA ELM.

Jeśli nie skręcimy za Puckiem na Jastrzębią Górę, a wybierzemy drogę przez Władysławowo, to jedziemy nią cały czas, aż do ronda (około 3km za Puckiem). Na nim można również zjechać do Gnieżdżewa i dojechać do drogi opisanej powyżej.

Jeśli jednak chcemy jechać przez Władysławowo, to na rondzie trzeba zjechać pierwszym zjazdem i dalej jechać prosto przez Swarzewo.

We Władysławowie droga kończy się niewielkim rondem, na którym pierwszy zjazd (w prawo) jest na Hel, a drugi (w lewo) na Jastrzębią Górę i Karwię.

Po zjeździe w lewo z ronda, jedziemy prosto dalsze 9 km, a po drodze mijamy mijamy Rozewie. Zaraz za Rozewiem wjeżdżamy do Jastrzębiej Góry. Od tablicy „Jastrzębia Góra” jedziemy jeszcze około 2 km. Dojeżdżamy do skrzyżowania przy zejściu na plażę o numerze 23. Na rogu (po lewej stronie drogi) stoi zielony hotel (po prawej stronie - las i zejście na plażę nr 23). Skręcamy w lewo (przed hotelem) – w ulicę Droga Rybacka. Przejeżdżamy niecałe 50 m. Drugi budynek po prawej stronie to numer 55 - KAMIENICZKA ELM.

Samochodem od strony Wejherowa (Słupska, Koszalina, Szczecina)

UWAGA! W Wejherowie jest cały czas ograniczenie prędkości do 50 km/godz. i stoją fotoradary.

Jedziemy w kierunku Gdyni i dojeżdżamy do Redy. Przed wiaduktem kolejowym przygotowując się do skrętu w lewo, zmieniamy pas na lewy.

Przejeżdżamy pod wiaduktem. Po prawej stronie mamy stację benzynową, a nieco dalej skrzyżowanie ze światłami (przed kościołem, który jest po lewej stronie). Na tym skrzyżowaniu skręcamy w lewo na Puck i Władysławowo i je­dzie­my dalej wg opisu powyżej.

Z Wejherowa jest nieco krótsza droga, przez Krokową, ale jest dość skomplikowana i jeśli ktoś jej nie zna, lepiej nią nie jechać.

Pociągiem

W Jastrzębiej Górze nie ma stacji kolejowej. Pociągiem można dojechać do Władysławowa (rozkład jazdy znajduje się na stronie www.pkp.pl), a stamtąd autobusem lub taksówką (8 km) do Jastrzębiej Góry. W sezonie, autobusy kursują bardzo często.

Autobusem

Jest to najprostszy sposób dojazdu. W sezonie są bezpośrednie kursy do Jastrzębiej Góry, z niektórych dużych miast. Poza tym, bezpośrednie autobusy i busy odjeżdżają z dworca autobusowego w Gdyni, który znajduje się tuż obok dworca kolejowego. W sezonie autobusów jest dużo i z dojazdem nie ma większego problemu.

W Jastrzębiej Górze najlepiej wysiąść na przystanku „przy kościele”, następnie iść ulicą Rozewską, w kierunku jazdy autobusu, ok. 150 metrów i na skrzyżowaniu ul. Rozewskiej z Drogą Rybacką skręcić w lewo.  Kamieniczka ELM jest drugim budynkiem po prawej stronie ulicy. Rozkład jazdy autobusów można znaleźć na stronie: www.rozklady.com.pl

Kamieniczka ELM w nocy

Jastrzębia Góra

Jastrzębia Góra - widok z klifu

Jastrzębia Góra

Droga spacerowa wzdłuż klifu

Jastrzębia Góra

KAMIENICZKA ELMDTEZK 1999 - 2019
Domki Wypoczynkowa Osada 2015 - 2019

Wakacje, wczasy, wypoczynek - Jastrzębia Góra - kamieniczka nad morzem, apartament, kwatery, pokoje do wynajęcia, noclegi w Jastrzębiej Górze.
Zapraszamy nad morze od kwietnia do końca września.